Lidé by měli vědět o přírodě.. ne příroda o lidech                 Hana a Petr Tipplovi                 Příroda je proti nám ve výhodě, může existovat bez nás

Hana Tipplová

Hana Tipplová
 • vychovatelka ve školní družině
 • amatérská fotografka
 • obdivovatelka přírody
 • info@hanatipplova.cz

  Kouzlo fotografování jsem objevila před přibližně osmi lety, a hned se stalo mým velkým koníčkem. Ve své tvorbě se zaměřuji hlavně na přírodu, přírodní scenérie a historické památky. Používám digitální zrcadlovky OLYMPUS E-450 a NIKON D5100.
  Všem přeji příjemně strávené chvíle nad mými fotografiemi, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii těchto stránek.


  Fotogalerie

  O přírodě

  A.
  „Zvířata broukají, štěkají, mňoukají, předou, vrní, vrčí, vrkají, vyjí, bučí, mečí, troubí, hejkají, hudrují, chrochtají, švitoří, zpívají, štěbetají... A přesto o nich říkáme, že nemluví. Asi proto, že jim nerozumíme. Ze stejného důvodu by si mohla zvířata myslet o nás totéž. Poněvadž ale nemají naši pyšnou přezíravost, rozumějí nám lépe než my jim. V přírodě umí mluvit i všechno, co žije. A žije všechno, nejen člověk a zvíře. I kámen zná datum svého narození.“
  Oldřich Smutný
  abstraktní malíř
  B.
  „Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý. Pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý.“
  Lucius Annaeus Seneca,
  římský stoický filosof, dramatik, básník a politik
  C.
  Až se vykácí poslední strom, až se zamoří všechny vody, až zemře poslední živočich a zůstaneme na Zemi sami, pak poznáme, že peníze nejsou vše.
  Greenpeace

  Petr Tippl

  Petr Tippl
 • prodejce autodílů
 • včelař
 • příležitostný fotograf
 • petrtippl@tiscali.cz

  Zájmovému chovu včel se věnuji více jak třicet let. V tomto období jsme spolu s manželkou a dcerami obhospodařovali až 35 včelstev, v současnosti to bývá 10-12 včelstev v sezóně. Postupem času jsem dospěl k přesvědčení, že chci chovat včelstva co nejvíc takzvaně "postaru" jak to dělávali naši předci a zároveň co nejvíce v souladu s přírodou, že chci vidět ve včelách živé tvory a ne nástroje na výrobu medu. Tento přístup samozřejmě přináší vyšší pracnost, možná i nižší produkci medu, každopádně je velice ohleduplný vůči včelám a my můžeme nabízet našim zákazníkům med té nejvyšší kvality.


  O včelách, České Kanadě a Kačležském rybníku

  Oblíbené

  pinterest-footer-logo.png, 15kB

  Objevte recepty, rady pro domácnost, stylovou inspiraci nebo další nápady

  „Síla lásky spočívá v tom, že je člověk šťasten se ženou. Síla sebelásky, že je šťasten bez ní.“

  Albert Einstein

  reporter.png, 188kB

  reportérsko-investigativní měsíčník Reportér magazín